Почетна - реплика часовници Бизнис Audemars Piguet - Royal Oak хронограф префрлани | Нов реплика watchesPress releaseThree нови часовници се приклучуваат на престижниот лоза на Royal Oak префрлани хронографи. Околност димензии, структура компоненти плус избор на добавувачи прикажуваат многу деликатна допири кои може да се фалсификување на една цела нова патот на кој се регулира исполнува сила. Овие часовници кои сега станаа голем елемент на собирот се секако одликува со беспрекорна стабилност на силите. потпис кодови на колекцијата се сите таму, со оглед дека еден едноставно само не може да го менува идентитетот на познатата колекција, типичен спортски часовник комбинирање смелост и перформанси. На horological супстанција е исто така таму, сместен во внатрешноста на механички движење selfwinding со фантастичен крај симболизира Совршенство на часовници страна изработка. Бизнис Royal Oak OffshoreChronograph, 26400SO.OO.A002CA.01 Бизнис Audemars Piguet Фабрика случај: непропорционален perfectionHistorically, на Royal Oak префрлани ќе биде најголемата на вашиот значителен. Непропорционално? Елена? Кога тоа беше да се започне со воведен во 1992 година, некои дури и отиде толку далеку што да се каже дека апсолутно беше навреда за одличен вкус. Тоа се покажа за да се добие пионер! Неговиот стил и дизајн повтори енергична форма со Royal Oak, добро познат октагон кој во 1972 година го потресе мирната сцена на основните круг реплика часовници. Но, 20 години подоцна, на Royal Oak префрлани беше уште посилна, па дури и повеќе машки. Го постави за развој на големи реплика часовници што продолжи во секое време, бидејќи. Денес, собирање на Royal Oak префрлани е реафирмирање на власт, се должи на фактот случајот со нови мерки тројка цела Четириесет и четири millimetres.In секој во неколку верзии, предметот се состои од две ресурси. Керамика е поврзано со челик за вашиот прв, со солидна јаглерод во внатрешноста на 2-ри и со розова злато за кои 3. Цврсти јаглерод често е супстанција позајмени од вашата дисциплина за аеронаутика и кој Производство Audemars Piguet беше првиот да се воведе во средина на парична казна часовници. Изборот на керамика за тоа рамки на делот најмногу изложени на удари и на тој начин да гребнатини се должи на тешка неговата отпорност и цврстина. Степенот на крај ставен на оваа содржина е оправдано да се спомене, едноставно затоа што додека овој производ е во моментов значително во корист за време на бизнис на часовникот, ретко може да се заврши со овие видови на внимателност. Дијамант обложени мелење тркала расчистуваме стотинки милиметар слоеви на материјал со цел да се постигне токму истата голема аспекти може да се постигне, така и постапката бара доста голем износ на функции кои се случи да биде значително многу повеќе кревка и одземаат многу време. спротивставени материјали обезбеди да ја истакне на раст на вашиот четириесет и четири милиметарски случај средини. Со нивната површина изложен вертикална крајот сатен-бранеа како и нивните полиран chamfers, керамички рамки истакнуваат силен карактер во октогонална форма, тоа е нагласен со своите осум полиран челик шестоаголни навртки во чекор со кодовите за потпис на селекција. Тоа може да биде веднаш препознатлив, постојано се имитира, но сепак совршеност! Аспект на десната страна во часовникот е предмет на посебен третман. На pushpiece чувари нема да биде дел од ситуацијата, но како алтернатива составена од две независни елементи обезбедени од сценариото со четири види завртки. На pushpieces се состои од две компоненти: основа плус премиерот, кој служи како површина на контакт. Изградбата е резултат навистина комплицирано и повикува на голем број на функции, особено со оглед на фактот дека компонентите аспект на широк спектар на бои. На pushpiece-чувари се beadblasted и сатен-бранеа, иако pushpieces се beadblasted и се карактеризираат со сатенски бранеа и полиран води. Овие дизајни тоа вклучува значително повеќе отколку само се прилагоди на големината. Целосната естетика на случајот се преработи. рабовите на јасен преглед хронограф со затегнат, извајани видови зрачи самодоверба, ефикасност и интензивни технички sophistication.The бирање: чиста, денешна lookThe бирање донесе неверојатно недооценено модел. Многу малку е само декоративен, и речиси се, всушност, е дизајниран да ја зголеми својата читливост. Го наведуваат facetted раце во бела или розова злато и така се обложени со користење на луминисцентните супстанција TAG Heuer реплика часовници официјална . Контрастни бои првенствено цел да им помогне на читливоста: сребро-тон за бирање и рамки со црни шалтери и антрацит час маркери за челичната модел; и црна бирање и прирабница со сребро-тон шалтери и розова злато час маркери за розова модел на злато. Од моделот на цврсти јаглерод доминираат црни тонови, час маркери се нагласени во луминисцентните неискусни боја и обично на мерните уреди. индикации хронограф се разликуваат од црвени акценти на хронограф контра дланки, како и централната замав секунди рака. Само за секој од вашите бирање носи заштитен знак на колекцијата "Мега Tapisserie" мотив, иако жлеб црна гума рака, исто така, во согласност со користење на почетната проект codes.The движење: механички splendourTurning повеќе од часовникот овозможува само еден да гледаат преку неговите јасни повторно ќе се врати му се восхитувам тепа коронарна срцева. Произведени во текот на основа на Audemars Piguet калибар 3120, на движење 3126/3840 се одликува со извонредна стабилност. Нејзините крос-преку гаранции биланс на мостот подобри шок отпор, кога нејзиниот рејтинг останува стабилен многу благодарение на вашата променлива инерција рамнотежа опремен со осум инерција-блокови. Исто така, калибар 3126/3840 обезбедува фантастична кориснички-стил, особено како последица на инстант-скок и брзо се прилагоди ден механизам, во врска со 60-часовна енергетска резерва плус систем за прекин на секунди кога го поставувате time.One исто така, забележува пречистениот намалување надвор и прецизен изработка располагаше на овој калибар може да се восхитуваат низ сафир случај-назад. Рачно се склопуваат и украсена во текот на работилниците за Le Brassus, овој предлог може да се пофали одличен волумен на извршување и завршна обработка. Наредени во елегантно хармоничен начин, мостовите се целосно закосени и полиран со цел да се открие само недвосмислен рабовите. тоне скапоцен камен се полирани дијаманти, плус тркала се карактеризираат со закосени краци и дијамант полиран countersinks. Дури и на раб и многу во завртки се закосени. На mainplate е кружна-грануларен на двете страни плус мостови се украсени со Côtes де Geneve.Finally, неодамна направи осцилирачки телесна тежина е направена за сите на едно парче од блок од 22-каратно злато и е обложена со тоа што на антрацит галванска третман во хармонија заедно со спортски и технолошки духот на колекцијата. Амблемот АП е опкружен со две наклон-finished.TECHNICAL DESCRIPTIONRoyal Oak OffshoreChronographReferences Бизнис Royal Oak OffshoreChronograph, 26400SO.OO.A002CA.01 Бизнис Audemars Piguet Бизнис 26400SO.OO.A002CA.01Case, pushpiece чувари, за прицврстување столпчиња и игла тока од нерѓосувачки челик; рамки, круната и pushpieces во црна керамика. Бизнис Royal Oak OffshoreChronograph, 26400AU.OO.A002CA.01 Бизнис Audemars Piguet Бизнис 26400AU.OO.A002CA.01Case во цврста јаглерод; рамки, круната и pushpieces во црна керамика; pushpiece чувари, прицврстување столпчиња и игла тока титаниум. Бизнис Royal Oak OffshoreChronograph, 26400RO.OO лажни имитација реплика часовници .A002CA.01 Бизнис Audemars Piguet Бизнис 26400RO.OO.A002CA.01Case, pushpiece чувари прицврстување столпчиња и игла тока во 18-каратно розово злато; рамки, круната и pushpieces во црно ceramics.MovementSelf ликвидација калибар 3126/3840Total дијаметар: 29.ninety две mm (131/4 lignes) дијаметар Обвивка: 26 mmThickness: 7 .16 Mm59 jewels365 partsUp на 60-часовна електрична енергија reserveCadence на рамнотежа: 21.600 вибрации на час (три Hz) променлива инерција стабилност со 8 инерција блокови и рамен биланс springGeneva-тип на мобилните рамнотежа пролет родословна holderThree- позиција ликвидација stemFinishing: сите компоненти ситно украсена; mainplate кружни-грануларен; мостови rhodiumed, закосени, snailed и украсен со Côtes de Geneve. Дијамант-полиран камен тоне; дијамант полиран countersinks и засечениот краци тркало; засечениот завртка rimsPartially openworked 22-каратно злато осцилирачки тежина со антрацит галванска treatmentCasesDiameter: Четириесет и четири mmThickness: 14.43 mmExhibition врати со панелот сафир и Royal Oak префрлани engravingDialsExclusive "Мега Tapisserie" engravingApplied facetted бела или розова злато час маркери со луминисцентните coating.StrapsBlack гума , украсена со две groovesFunctionsHours и minutesSmall секунди во дванаесет o"clockChronograph со централно мета-секунди рака, 30-минутен бројач во девет часот и 12-часовен бројач на 6 o"clock.Tachometric скала околу flangeDate
TAG Heuer реплика дигитален часовник Бизнис TAG Heuer реплика нурне часовници Бизнис TAG Heuer реплика Мелбурн продавница часовници Бизнис Heuer реплика таг Мерцедес SLR види Бизнис TAG Heuer реплика новите модели на часовници Бизнис TAG Heuer реплика нови часовници Бизнис TAG Heuer реплика часовници замена бендови Бизнис TAG Heuer реплика часовници гуменото Бизнис реплика види ремени Велика Британија Бизнис реплика часовници TAG Heuer Вклучување Бизнис