Сефардски рецепти

ХАЛА

HALA 1 кг брашно (за две хали) 1 квасец 1 чаша (200 г) масло ½ чаша шеќер 3 јајаца 2 лажички сол 1-2 чаши топла (млака) вода Во помал сад се ставаат квасецот, лажиче шеќер и малку топла вода и се остава да стаса. Потоа во поголем сад се замесува тесто од брашното, солта, шеќерот, …

ХАЛА Read More »

ЕВРЕЈСКА ПИТА СО МЕСО И ПРАЗ

PASTEL *доза за два тркалезни плеха со средна големина За тестото: 1 кг брашно Сол ½ шолја топла вода ½ шолја масло За филот: 600 г јунешко мелено месо 2 подебели страка праз 3 шолји вода ½ шолја масло ½ лажичка црн пипер 1 лажичка сол 50 г маргарин Во поголем и подлабок сад се …

ЕВРЕЈСКА ПИТА СО МЕСО И ПРАЗ Read More »

КНЕДЛИ ОД МАЦЕС БРАШНО

BIMUELOS ·         1 јајце ·         20 г путер или маргарин ·         1 главица кромид ·         Мацес брашно ·         1 л вода ·         1 коцка пилешка супа ·         Сол, црн пипер и сечкан магдонос Јајцето се мати со маснотијата (путерот). Се додаваат сечкан кромид, магдонос, сол и црн пипер. Постепено се додава и мацес брашно додека …

КНЕДЛИ ОД МАЦЕС БРАШНО Read More »

РОЛАТ ОД ВАРЕНО ТЕСТО

TISHPISHTI 500 мл масло 250 мл вода 1кг брашно 2 печива 20 лажици мелени ореви 1 лажица какао 100 г рендана чоколада За шербетот: 400 г шеќер 400 мл вода Сок од ½ лимон 1 ванила Водата и маслото да зовријат. Се додава брашното и постојано се меша. Се лади и се додаваат печивата. Тестото …

РОЛАТ ОД ВАРЕНО ТЕСТО Read More »

ПИТА ОД ПРАЗ И МЕЛЕНО МЕСО

SUNGATO 300 г  мелено јунешко месо 500 г праз 2 главици кромид 3 лажици остро брашно или презли 4 јајца Се варат празот и кромидот, се цедат и ситно се сечкаат. На масло се пропржува месото со сечканиот праз и кромид, се додаваат зачините (сол,црн пипер), се трга настрана и се остава да се олади. …

ПИТА ОД ПРАЗ И МЕЛЕНО МЕСО Read More »

БАНИЦА ОД МАЦЕС

MINA DI MASAS ·         9-10 мацес кори ·         5 јајца ·         1 шолја масло ·         1 шолја млеко или јогурт ·         1 шолја кисела вода ·         500 г урда ·         1 помал калап сирење ·         сол по потреба, црн пипер Се матат јајцата, па се додаваат млекото и маслото, добро да се измешаат. На крајот …

БАНИЦА ОД МАЦЕС Read More »

ХАМАНОВИ УШИ

HAMANTASHEN 1 шолја шеќер 1/3 шолја масло 1/3 шолја путер 3 јајца ½ сок од портокал 4 шолји брашно 3 лажици прашок за печиво За филот: 1 шолја млеко 200-300 г мелени ореви (или мелен  афион) 1 лажица путер 4 лажици мед Во зовриено млеко се растопуваат путерот и медот. Потоа се додаваат мелените ореви …

ХАМАНОВИ УШИ Read More »

БЛАГИ ЃЕВРЕЧИЊА

RUSKITAS За тестото: 500 г брашно 1 прашок за печиво 1 лажица шеќер 1 лажица рум 2 шолјички млака вода 1 чаша масло За филот: 300 г мелени ореви 250 г шеќер половина чаша вода рендана кора од ½ лимон За озгора: жолчки сусам или шеќер во прав Филот може да се подготви порано. Во …

БЛАГИ ЃЕВРЕЧИЊА Read More »

ХУМУС

HUMMUS 500 г наут 5 лажици лимонов сок 6 лажици масло 4-6 чешниња лук 1/3 чаша таан 1 лажичка сол ¼ лажичка ал пипер Црн пипер, магдонос Наутот отстојува 10 часа во вода (одвечер). Се менува водата и се вари приближно два часа (да омекне). Се цеди, настрана се остава околу 1 чаша од течноста …

ХУМУС Read More »

УШТИПКИ ОД МАЦЕС

FRITULIKAS ·         4 мацес кори ·         4 јајца ·         1 лажица шеќер ·         1 ванила ·         кора од еден лимон ·         масло за пржење За шербетот: ·         300 г шеќер ·         300 мл вода Секоја мацес кора добро се натопува во вода. Настрана се матат белките со 1 лажица шеќер и ванила.Се додаваат жолчките и …

УШТИПКИ ОД МАЦЕС Read More »